Η Χριστίνα Μαρία Λαζάρου και ο Αργύρης Παρασκευάς a.k.a. “Μαλίλα y Arjento”, μέσα από το ντουέτο τους εξερευνούν τα όρια της μουσικής του κόσμου, ακροβατώντας ανάμεσα στον αυτοσχεδιασμό και την παραδοσιακή φόρμα των τραγουδιών, την Jazz και την Ethnic σκηνή, τον ηλεκτρικό και ακουστικό ήχο, ισορροπώντας πάντα σε έναν κοινό τόπο – αυτόν της αρχέγονης έκφρασης, με τη χρήση όλων των διαθέσιμων χορδών τους.
Photo credits: Angel Kim
![](https://i2.wp.com/culture.sykia.gr/wp-content/uploads/2021/08/DSC_4929.jpg?ssl=1)
![](https://i2.wp.com/culture.sykia.gr/wp-content/uploads/2021/08/DSC_4929.jpg?ssl=1)
![](https://i2.wp.com/culture.sykia.gr/wp-content/uploads/2021/08/DSC_4929.jpg?ssl=1)
![](https://i0.wp.com/culture.sykia.gr/wp-content/uploads/2021/08/DSC_4931.jpg?ssl=1)
![](https://i0.wp.com/culture.sykia.gr/wp-content/uploads/2021/08/DSC_4931.jpg?ssl=1)
![](https://i0.wp.com/culture.sykia.gr/wp-content/uploads/2021/08/DSC_4931.jpg?ssl=1)
![](https://i1.wp.com/culture.sykia.gr/wp-content/uploads/2021/08/DSC_4932.jpg?ssl=1)
![](https://i1.wp.com/culture.sykia.gr/wp-content/uploads/2021/08/DSC_4932.jpg?ssl=1)
![](https://i1.wp.com/culture.sykia.gr/wp-content/uploads/2021/08/DSC_4932.jpg?ssl=1)
![](https://i1.wp.com/culture.sykia.gr/wp-content/uploads/2021/08/DSC_4936.jpg?ssl=1)
![](https://i1.wp.com/culture.sykia.gr/wp-content/uploads/2021/08/DSC_4936.jpg?ssl=1)
![](https://i1.wp.com/culture.sykia.gr/wp-content/uploads/2021/08/DSC_4936.jpg?ssl=1)
![](https://i2.wp.com/culture.sykia.gr/wp-content/uploads/2021/08/DSC_4937.jpg?ssl=1)
![](https://i2.wp.com/culture.sykia.gr/wp-content/uploads/2021/08/DSC_4937.jpg?ssl=1)
![](https://i2.wp.com/culture.sykia.gr/wp-content/uploads/2021/08/DSC_4937.jpg?ssl=1)
![](https://i1.wp.com/culture.sykia.gr/wp-content/uploads/2021/08/DSC_4938.jpg?ssl=1)
![](https://i1.wp.com/culture.sykia.gr/wp-content/uploads/2021/08/DSC_4938.jpg?ssl=1)
![](https://i1.wp.com/culture.sykia.gr/wp-content/uploads/2021/08/DSC_4938.jpg?ssl=1)
![](https://i0.wp.com/culture.sykia.gr/wp-content/uploads/2021/08/DSC_4943.jpg?ssl=1)
![](https://i0.wp.com/culture.sykia.gr/wp-content/uploads/2021/08/DSC_4943.jpg?ssl=1)
![](https://i0.wp.com/culture.sykia.gr/wp-content/uploads/2021/08/DSC_4943.jpg?ssl=1)
![](https://i0.wp.com/culture.sykia.gr/wp-content/uploads/2021/08/DSC_4944.jpg?ssl=1)
![](https://i0.wp.com/culture.sykia.gr/wp-content/uploads/2021/08/DSC_4944.jpg?ssl=1)
![](https://i0.wp.com/culture.sykia.gr/wp-content/uploads/2021/08/DSC_4944.jpg?ssl=1)
![](https://i0.wp.com/culture.sykia.gr/wp-content/uploads/2021/08/DSC_4945.jpg?ssl=1)
![](https://i0.wp.com/culture.sykia.gr/wp-content/uploads/2021/08/DSC_4945.jpg?ssl=1)
![](https://i0.wp.com/culture.sykia.gr/wp-content/uploads/2021/08/DSC_4945.jpg?ssl=1)
![](https://i1.wp.com/culture.sykia.gr/wp-content/uploads/2021/08/DSC_4946.jpg?ssl=1)
![](https://i1.wp.com/culture.sykia.gr/wp-content/uploads/2021/08/DSC_4946.jpg?ssl=1)
![](https://i1.wp.com/culture.sykia.gr/wp-content/uploads/2021/08/DSC_4946.jpg?ssl=1)
![](https://i2.wp.com/culture.sykia.gr/wp-content/uploads/2021/08/DSC_4947.jpg?ssl=1)
![](https://i2.wp.com/culture.sykia.gr/wp-content/uploads/2021/08/DSC_4947.jpg?ssl=1)
![](https://i2.wp.com/culture.sykia.gr/wp-content/uploads/2021/08/DSC_4947.jpg?ssl=1)
![](https://i0.wp.com/culture.sykia.gr/wp-content/uploads/2021/08/DSC_4950.jpg?ssl=1)
![](https://i0.wp.com/culture.sykia.gr/wp-content/uploads/2021/08/DSC_4950.jpg?ssl=1)
![](https://i0.wp.com/culture.sykia.gr/wp-content/uploads/2021/08/DSC_4950.jpg?ssl=1)
![](https://i1.wp.com/culture.sykia.gr/wp-content/uploads/2021/08/DSC_4952.jpg?ssl=1)
![](https://i1.wp.com/culture.sykia.gr/wp-content/uploads/2021/08/DSC_4952.jpg?ssl=1)
![](https://i1.wp.com/culture.sykia.gr/wp-content/uploads/2021/08/DSC_4952.jpg?ssl=1)
![](https://i1.wp.com/culture.sykia.gr/wp-content/uploads/2021/08/DSC_4961.jpg?ssl=1)
![](https://i1.wp.com/culture.sykia.gr/wp-content/uploads/2021/08/DSC_4961.jpg?ssl=1)
![](https://i1.wp.com/culture.sykia.gr/wp-content/uploads/2021/08/DSC_4961.jpg?ssl=1)
![](https://i0.wp.com/culture.sykia.gr/wp-content/uploads/2021/08/DSC_4963.jpg?ssl=1)
![](https://i0.wp.com/culture.sykia.gr/wp-content/uploads/2021/08/DSC_4963.jpg?ssl=1)
![](https://i0.wp.com/culture.sykia.gr/wp-content/uploads/2021/08/DSC_4963.jpg?ssl=1)
![](https://i1.wp.com/culture.sykia.gr/wp-content/uploads/2021/08/DSC_4965.jpg?ssl=1)
![](https://i1.wp.com/culture.sykia.gr/wp-content/uploads/2021/08/DSC_4965.jpg?ssl=1)
![](https://i1.wp.com/culture.sykia.gr/wp-content/uploads/2021/08/DSC_4965.jpg?ssl=1)
![](https://i2.wp.com/culture.sykia.gr/wp-content/uploads/2021/08/DSC_4968.jpg?ssl=1)
![](https://i2.wp.com/culture.sykia.gr/wp-content/uploads/2021/08/DSC_4968.jpg?ssl=1)
![](https://i2.wp.com/culture.sykia.gr/wp-content/uploads/2021/08/DSC_4968.jpg?ssl=1)
![](https://i2.wp.com/culture.sykia.gr/wp-content/uploads/2021/08/DSC_4969.jpg?ssl=1)
![](https://i2.wp.com/culture.sykia.gr/wp-content/uploads/2021/08/DSC_4969.jpg?ssl=1)
![](https://i2.wp.com/culture.sykia.gr/wp-content/uploads/2021/08/DSC_4969.jpg?ssl=1)
![](https://i2.wp.com/culture.sykia.gr/wp-content/uploads/2021/08/DSC_4970.jpg?ssl=1)
![](https://i2.wp.com/culture.sykia.gr/wp-content/uploads/2021/08/DSC_4970.jpg?ssl=1)
![](https://i2.wp.com/culture.sykia.gr/wp-content/uploads/2021/08/DSC_4970.jpg?ssl=1)
![](https://i1.wp.com/culture.sykia.gr/wp-content/uploads/2021/08/DSC_4971.jpg?ssl=1)
![](https://i1.wp.com/culture.sykia.gr/wp-content/uploads/2021/08/DSC_4971.jpg?ssl=1)
![](https://i1.wp.com/culture.sykia.gr/wp-content/uploads/2021/08/DSC_4971.jpg?ssl=1)